Välkommen till
Alnova Balkongsystem AB

Växel: 010-16 13 400  ·  E-post: alnova@alnova.se

 

HUVUDKONTORET I GÖTEBORG
Adress: Orrekulla Industrigata 61, 425 36 Hisings Kärra

Öppettider: Måndag–Torsdag 07.00-16.00 | Lunchstängt 12.00-12.30 | Fredag 07.00-13.00

KONTORET I STOCKHOLM
Adress:  Prästgårdsgränd 1A, 125 44 Älvsjö

Öppettider: Anpassas efter besök | Ring för tidsbokning

 

Gäller ditt ärende service och reklamationer?

Kontakt Entreprenörer
Försäljningschef
Stefan Nilsson
010-16 13 403
stefan.nilsson@alnova.se

Säljare Väst
Olof Möller 
010-16 13 437
olof.moller@alnova.se

Säljare Öst
Mats Hörnblad
010-16 13 438
mats.hornblad@alnova.se

Säljare Syd
Ulf Wiglund 
010-16 13 433
ulf.wiglund@alnova.se

Kalkylator
Tobias Hulthén
010-16 13 416
tobias.hulthen@alnova.se

Projektchef
Petter Bovin
010-16 13 402
petter.bovin@alnova.se

Projektledare Väst & Syd
Mikael Karlsson
010-16 13 423
mikael.karlsson@alnova.se

Projektledare Väst & Syd
Philip Hellberg
010-16 13 419
philip.hellberg@alnova.se

CAD-Ritare
Alireza Ganjbar
010-16 13 421
alireza.ganjbar@alnova.se

CAD-Ritare
Samuel Welander
010-16 13 498
samuel.welander@alnova.se

Inköpschef
Martin Björkqvist
010-16 13 413
martin.bjorkqvist@alnova.se

Produktionschef
Thomas Jonasson
010-16 13 409
thomas@alnova.se

Montageschef
Trond Kristoffersen
010-16 13 404
trond@alnova.se

Kontakt Serviceärenden
Servicechef
Stefan Forsberg
010-16 13 499
stefan.forsberg@alnova.se

Kontakt BRF/Inglasningar
Säljare/Projektledare
Gustaf Kjellbin
010-16 13 427
gustaf.kjellbin@alnova.se

Säljare Väst
Anton Otbäck
010-16 13 410
anton.otback@alnova.se

Säljare Öst
Robert Aldeborg
010-16 13 422
robert.aldeborg@alnova.se

Säljare Syd
Stefan Almstedt
010-16 13 401
stefan.almstedt@alnova.se

Kalkylator
Daniel Kjellberg
010-16 13 425
daniel.kjellberg@alnova.se

Projektledare Öst
Jan-Erik Hjelmrell Wennefjord
010-16 13 415
jan.wennefjord@alnova.se

Projektledare Väst & Syd
Erik Andersson
010-16 13 412
erik.andersson@alnova.se

Projektledare Väst & Syd
Mattias Astin
010-16 13 436
mattias.astin@alnova.se

CAD-Ritare
Tony Falk
010-16 13 405
tony@alnova.se

CAD-Ritare / Marknad
Milla Lindén
010-16 13 406
milla.linden@alnova.se

CAD-Ritare
Caroline Daun
010-16 13 426
caroline@alnova.se

Inköpare/Lager/Logistik
Ulf Davås
010-16 13 424
ulf.davas@alnova.se

Bitr. Produktionschef
Stefan Cajkusic
010-16 13 407
stefan.c@alnova.se

Ekonomi 
MarieLouise Rutqvist Andreasson
010-16 13 431
marielouise@alnova.se